ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6503263
*
nr 650 3263
Spegel
Bemålad, höjd: 142
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2010
kl 18:37:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 09:33:10
1
300 kr
8/8 21:50:02
2
550 kr
9/8 08:13:46
3
500 kr
9/8 12:21:46
1
600 kr
9/8 16:15:20
4
Vinnande bud
9/8 18:31:23
5
800 kr
9/8 18:32:04
5
1.200 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 650 3263
Spegel
Bemålad, höjd: 142
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/8 09:33:10 | 1 | 300 kr |
8/8 21:50:02 | 2 | 550 kr |
9/8 08:13:46 | 3 | 500 kr |
9/8 12:21:46 | 1 | 600 kr |
9/8 16:15:20 | 4 | Vinnande bud |
9/8 18:31:23 | 5 | 800 kr |
9/8 18:32:04 | 5 | 1.200 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27